חוג גלישת גלים. מגוון כלים ויתרונות לשיפור יכולות ואיכות החיים של ילדנו

ספורט גלישת גלים מקדם את הביטחון העצמי, ההערכה העצמית, הכישורים החברתיים והבריאות הנפשית והגופנית בקרב ילדים.בשנת 2014 ערך שירות הבריאות הלאומי של אנגליה דו"ח על תוכנית הרצה בתחום הגלישה, שכללה 100 ילדים. הדו"ח פירט כיצד קורסי גלישה מובנים השפיעו על בריאותם הרגשית של 100 ילדים צעירים בקורנוול ובדבון – "פרויקט גלים".

הילדים השתתפו בקורס של 6 שבועות, ועד סיומו חל שינוי ניכר בבריאות הנפשית-גופנית שלהם תחת עשרה מדדים שונים, בכללם: ערך-עצמי, תפקוד פסיכולוגי חיובי, רוגע, אמון חברתי והנאה משהיה בחוץ, כושר גופני ופעלתנות. כמו כן, תחושות הילדים השתפרו באופן פנומנאלי; הם הרגישו הרבה יותר טוב, בטוחים בעצמם, שמחים יותר, מסוגלים יותר מבחינה גופנית, וכן, רכשו חברים חדשים ונהנו.

גלישה היא מענה נהדר לילדים וצעירים הנתקלים בקשיים אישיים או רגשיים לגילוי מחודש של הכיף בחייהם; היא מספקת להם תחושה שהם מתקדמים במשהו, ועוזרת להם לפתח חוש אחריות והסתמכות עצמית (אם הם יכולים ללמוד כיצד לגלוש, הם יכולים ללמוד כיצד לעשות שלל דברים אחרים!). הילדים יכולים גם להתמקד בבריאותם הגופנית, ולהבין שזה הרבה יותר כיף להיות בכושר, בריא, ולבלות זמן מחוץ לבית.

 

יתרונות לימוד גלישת גלים, במיוחד לילדים

  1. עזרה לילדים בשיפור הביטחון והערך העצמי שלהם.
  2. העצמה ויכולת התמודדות עם אתגרים – התמודדות מול האתגרים שמציב הים בתנאי מזג אויר שונים מייצרת תחושה של מסוגלות עצמית והגברת הביטחון העצמי עקב הצלחה בהתמודדות מול תנאי הים שנתפסים כקשים ומסוכנים דבר שיעזור לילדים להתמודד עם תחומים שונים בחיים. הילדים ילמדו כיצד להפוך קשיים וכוחות גדולים ומאיימים למשהו הפועל לטובתם וכיצד להפיק מסיטואציות מלחיצות ומאיימות את הטוב ביותר.
  3. שיפור קשב וריכוז – בים ישנם גירויים רבים אשר על הגולש להתמודד עמם ולנתח אותם. הילדים לומדים לתפוס גלים על הגלשן לזהות את מצב הרוח, עוצמת הגלים ומיקומם של הגולשים האחרים כדי שיוכלו לתפוס את הגל הטוב ביותר עבורם. הגלישה מצריכה ריכוז וזרימה דבר המסייע רבות לאנשים בעלי קשב מפוזר ואנשים הסובלים מאימפולסיביות וחוסר נינוחות.
  4. מתן אפשרות לילדים וצעירים להכיר חברים חדשים ולבנות כישורים חברתיים.
  5. פיתוח כישורי חיים בסיסיים, כגון: למלא אחר הוראות, עבודת צוות, כישורים חברתיים, אחריות והסתמכות עצמית.
  6. כושר גופני – גלישת גלים הינו ספורט אתגרי אינטנסיבי המפתח את כל שרירי הגוף ומהווה פעילות אירובית מעולה המשפרת סיבולת לב ריאה.
  7. ספורט, כיף והנאה בטבע – בניגוד להרבה ענפי ספורט אחרים ספורט הגלישה קורה בסביבה ימית תוך ניצול כוחות הטבע. גלישת גלים היא מעל הכול רגע של שיא, רגע של הנאה ושחרור אדרנלין, רגע שיעניק לילדים את הכוח להמשיך ולרוץ במרוץ הגדול של החיים.

 

לפרטים על חוג הגלישה בבי"ס לגלישה גל ים שמתחיל ב 1 בספטמבר לחץ כאן