חשבתם שכל גלשני הלימוד,סופטים, דומים? טעות גדולה

בחירת גלשן סופט נכון, הינה בעלת חשיבות גבוהה לא פחות, ואפילו יותר מכל בחירת גלשן.

הסיבה העיקרית היא שבגלשן סופט מתחילים ללמוד את כל יסודות הגלישה הבסיסיים, וכדי ללמוד אותם באופן נכון חשוב לגלוש על ציוד מתאים.

לגולש המתחיל, גלשן סופט ישמש לפרק זמן קצר יחסית ולכן מומלץ דווקא לקנות גלשן משומש. יש היום גלשני סופט מאוד מתקדמים ובקנייה של גלשן משומש אפשר לקבל מוצר טוב יותר במחיר זול יחסית.

בקניית גלשן משומש דבר ראשון יש לשים לב למצב הגלשן, שאין שברים קריטיים כמו פס אמצע(תמונה), פס אמצע מראה על שבר פנימי בשדרית, מנסיון קודם גלשנים עם שני שדריות כמעט ולא נשברים. חשוב שהשדריות יהיו לאורך כל הגלשן, ישנם גלשנים בשוק שהשדריות מגיעות רק עד השליש האחרון של הגלשן והם בדרך כלל נשברים.

גמישות הגלשן גם היא חלק חשוב, גמישות מסוימת טובה ללימוד גלישה אך הדגש הוא על גמישות מוגבלת ומבוקרת. מעט גמישות במקומות הנכונים סופגת זעזועים ו"סולחת" על טעויות מסוימות.

לעומת זאת גמישות יתר פוגעת באלמנטים הבסיסיים של הגלישה ומקשה על ההתקדמות החל מחתירה, תפיסת גלים, מעבר לעמידה ותנועה על הגל, הכל מתחרבש.

נושא נוסף הוא התאמת גודל ונפח הגלשן לגובה, משקל, כושר ורמת הגולש. גלשן סופט ישמש עד לנקודה שניתן לתפוס גלים בחופשיות ויכולים לפנות לפינה.

המעבר בין גלשן סופט לקשיח משמעותי להתקדמות הגלישה, לכן חשוב לא להגזים בנפח של גלשן

בשוק יש בדרך כלל גלשנים במידות 6, 7, 8, 9 אבל אורך הגלשן הוא רק אחד מהקריטריונים שישפיעו על הבחירה, משקל, עובי, זווית החרטום ועוד ישפיעו גם הם על הבחירה.

לגלשני סופט אורך חיים מוגבל, לכן לא מומלץ לקנות גלשנים ישנים ש"עבדו" יותר מ4-5 עונות, גם אם הגלשן במצב יחסית טוב.

כמובן שלאחר רכישת ציוד מתאים זמן מים הוא הגורם הדומיננטי והחשוב ביותר בהתקדמות.

בית ספר לגלישה גל ים וצוות המדריכים שמח לעזור ולייעץ בכל בחירת גלשן וציוד.

כמו כל שנה, בתחילת הקיץ בי"ס לגלישה גל ים מחדש את המלאי ומוכר גלשני סופט בני פחות משנה של חברת VISION  שניחנים בחוזק, ציפה וקלות משקל. אנחנו בחרנו אותם כי לדעתנו הם הטובים בשוק. הגלשנים במידות 6,7,8,9 במחיר אטרקטיבי. לפרטים צרו קשר 09-9555950